/Files/images/kvitu.gif

У дошкільному навчальному закладі «Сонечко» функціонують міні-музеї «Українська світлиця», «Народна іграшка». Створено міні-музей силами працівників дитячого садка та батьків вихованців, які постійно поповнюють його новими експонатами. Міні-музеї в дитячому садку — це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності.

Мета: формувати уявлення вихованців дитячого садка про традиційне житло та побут українців; знайомити дітей з українськими народними ремеслами,народною іграшкою, з їх історичними витоками та сучасним використанням; поглибити та закріпити знання малят , про народні символи та обереги; збагачувати словниковий запас дітей назвами предметів українського побуту, народної іграшки; виховувати інтерес до особливостей старовинної національної оселі, почуття поваги до українських народних звичаїв, обрядів, традицій, до людей творчої праці; прищеплювати бажання вивчати історію рідного краю, зацікавленість витворами мистецтва українських майстрів, рукодільниць; заохочувати дітей до творчості.

Основні завдання міні-музею:

· розширення і поглиблення знань дітей про культуру, побут, ремесло українців;

· формування в дітей розуміння нерозривності зв’язку між минулим, сучасним і майбутнім;

· виховання в дітей почуття поваги до культурної спадщини свого народу;

· формування в дітей уявлення про справжні музеї;

· активізація процесу переходу від бачення краси до її активного втілення в різних формах життєдіяльності дітей.

Функціонування міні-музею дає можливість вихователям дитячого садка використовувати представлені в ньому матеріали в освітньому процесі.

Зокрема, важко переоцінити значення екскурсій до міні-музею з метою підготовки до занять художньо-естетичного спрямування. Так, перед заняттям на тему «Маленькі гончарі» діти розглянули в міні-музеї глиняний посуд, дізналися про його призначення, ознайомилися з властивостями глини. Тож їм набагато цікавіше було виконувати завдання – ліпити посуд з пластиліну. Запам’яталися вихованцям дитячого садка й заняття «Рушник – оберіг оселі» (малювання), «Куманець», «Калина – символ України» (ліплення), «Сорочка-вишиванка» (аплікація). Адже діти бачили в міні-музеї предмети, які потрібно було розфарбувати, виготовити з пластиліну чи наклеїти на паперову основу.

Знання та враження, отримані дітьми в міні-музеї «Українська світлиця», стають у пригоді й під час занять інтелектуально-мовленнєвого та соціально-природничого спрямування. А під час святкових концертів вихованці дитячого садка охоче виконують народні пісні, танці, вдягнувши українські костюми.

До речі, наші міні-музеї подобаються не лише вихованцям дитячого садка, а й батькам.

/Files/images/romanchenko/DSC07272.JPG

/Files/images/ostrenko/DSC07727.JPG/Files/images/ostrenko/DSC07725.JPG

/Files/images/0_cf690_66986234_L.gif

Міні-музей у дитсадку


З метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності в кожній групі нашого дитячого садку створено міні – музеї: "Рослинка-здоровинка", "Хліб-усьому голова","Насінинка", "Бджілка трудівниця", "Пернаті друзі". Стимулювати у дітей інтерес до предметів, що їх оточують, і викликати бажання експериментувати з ними - досить складна, але водночас захоплива справа, особливо, якщо в групі присвячено цілу музейну експозицію одному предмету. Щоб вирішити цю проблему, в кожній групі і були створені міні-музеї.

Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять, окрім „музейних експонатів”, дитячі роботи, створені малюками до і після відвідування класичних музеїв.
Важлива особливість міні-музеїв – це участь малюків у їх створенні. Діти разом з дорослими обговорюють тематику, приносять з дому різноманітні експонати, деякі виготовляють своїми руками.
Дошкільнята знову і знову поринають у світ мистецтва, переглядаючи музейні експонати, повторно отримують позитивні враження.
У класичних музеях не можна торкатися експонатів руками, а в міні-музеях не просто можна, а навіть потрібно!
Дитина має можливість брати вироби у руки, розглядати їх, обстежувати тактильно, а також переставляти на інше місце, створювати власну експозицію. У звичайному музеї дитина – лише пасивний спостерігач, а тут вона – співавтор.
Зміст, оформлення і призначення міні-музеїв відповідають віку дітей.

Завдання міні – музеїв:

• збагачення розвивального середовища груп;
• формування в дітей уявлення про справжній музей;
• розвиток творчого мислення;
• поглиблення знань дітей про декоративно – прикладне мистецтво, звичаї, традиції; обереги рідного краю.
• формування освіченої та розвиненої особистості та сприяння вихованню в неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
Міні – музеї є складовою системи навчально – виховної роботи в дошкільному закладі.

/Files/images/ostrenko/IMG_20151118_132614.jpg/Files/images/ostrenko/IMG_20151118_132857.jpg/Files/images/ostrenko/IMG_20151118_133203.jpg/Files/images/ostrenko/IMG_20151118_133853.jpg/Files/images/ostrenko/IMG_20151118_134341.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2991

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.